AKCESORIA GSM

TESTUJEMY ETUI I AKCESORIA DO TWOJEGO TELEFONU

Ważnym wyborem podczas wyboru telefonu jest  jego system operacyjny – to on pozwala nam wybrać urządzenie konkretnej marki. W  ciągłej sprzedaży są smartfony które działają w topowych systemach : Android, i-OS  Windows Phone. System i-OS to oprogramowanie które działa wyłącznie w urządzeniach Apple iPhone , I-Pod ( Iphone 6 , iPhone 7 , iPhone 8 , iPhone X). Apple wypuściło bardzo praktyczny i intuicyjny system, dopracowany. System ten bez względu na wersje posiada w ciągłym dostępie możliwość aktualizacji do najnowszych wersji oprogramowania. Wygląd tego systemu jest bardzo estetyczny dzięki czemu wielu potencjalnych kupujących decyduje się na zakup poprzez piękne wizualizacje systemu. Niestety, na nowy iPhone musimy przeznaczyć 2600 złotych. Pod względem obsługi to jednak Windows jest najprostszy, ale także najmniej popularny, toteż baza programów stworzonych z myślą o mobilnym Windows jest najuboższa. Decydując się na telefon z systemem Windows, do wyboru mamy właściwie tylko urządzenia Lumia (właścicielem marki jest Microsoft). Najnowsze urządzenia działają pod kontrolą Windows 10 Mobile, natomiast starsze – Windows Phone. Kto powinien wybrać system Windows? Osoby szukające prostego w obsłudze telefonu, które przywiązane są do usług oferowanych przez Microsoft (OneDrive, Office itd).

Android na telefon

Najbardziej popularnym i uniwersalnym systemem jest Android. Ponieważ jest to otwarty system operacyjny, producenci mogą wprowadzać modyfikacje, dlatego obsługa nie zawsze jest taka sama. Najczęściej nie sprawia ona jednak problemów, a olbrzymia liczba dostępnych aplikacji (podobnie jak w przypadku iOS) to jedna z zalet Androida. System ten pozwala także najlepiej dostosować wygląd, obsługę, możliwości do własnych preferencji. Sprawdzi się zarówno w wypadku zaawansowanego użytkownika, jak i laika.

Na rynku są jeszcze urządzenia wyposażone w system Firefox, BlackBerry OS – nie warto się jednak nimi interesować. Wybierając konkretny model smartfona z Androidem, zwrócimy natomiast uwagę na jego wersję. Ważne, aby była w miarę aktualna. Obecnie najnowsze telefony działają pod kontrolą Androida 6.0, śmiało można jednak decydować się na modele z wersją 5

 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.